Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
DO 20% RABATU W KOSZYKU NA WYBRANE MARKI

Lampy AQfelt od marki AQform - wydajne oświetlenie i komfort akustyczny!

2023-05-18
Lampy AQfelt od marki AQform - wydajne oświetlenie i komfort akustyczny!

 

 

Dzięki zastosowaniu opraw z serii AQfelt we wnętrzu zmniejsza się hałas pogłosowy w pomieszczeniu. Poprawnie wykorzystane oprawy z rodziny AQfelt sprawią, że poprawi się przejrzystość dźwięku i zrozumiałość mowy.

Poprawa komfortu akustycznego i wizualnego

Oprawy z kolekcji AQfelt to propozycja opraw, które dają komfort wizualny oraz akustyczny we wnętrzu. 
Występują one w kilku wersjach:

  • w wersji RAFTER lampy zapewniają odpowiednią ilość światła na blacie roboczym, chroniąc wzrok użytkownika przed nieprzyjemnym olśnieniem
  • wariant OVALL BALL gwarantuje miękko rozproszone światło ogólne

 

 

AQfelt Ovall Rafter points
AQfelt Ovall Ball LED

Dzięki zastosowanemu dźwiękochłonnemu filcowi, oprawy z rodziny AQfelt skracają czas pogłosu, polepszają zrozumienie mowy oraz ograniczają hałas pogłosowy we wnętrzu. Lampy AQfelt znajdują zastosowanie przede wszystkim w dużych pomieszczeniach oraz biurach typu open space, w których przebywa wiele osób na jednej przestrzeni. Dzięki temu duże i nowoczesne przestrzenie biurowe stają się bardziej przyjazne pracownikom.

AQfelt

Propozycja nie tylko do biur

AQfelt, to propozycja oświetlenia idealnie wpisująca się w trendy nowoczesnych wnętrz. Doskonale sprawdzi się nie tylko w przestrzeniach biurowych, ale również wszędzie tam, gdzie liczą się dobra jakość światła, niebanalne wzornictwo oraz odpowiednie warunki akustyczne. Lampy z tej kolekcji z powodzeniem znajdą zastosowanie również w hotelach, restauracjach czy przestronnych salonach. Poprzez swoją oryginalną formę stają się znakiem rozpoznawczym aranżacji, dodając jej przy tym wyjątkowego charakteru. Podobnie jak w przypadku wnętrz biurowych poprzez swoje parametry techniczne i dźwiękochłonny materiał, zapewnią komfort wizualny i akustyczny we wnętrzu.

Wnętrza prywatne  
Seria AQfelt jest wręcz stworzona, by oświetlać przestrzeń nad stołem. Poszczególne modele opraw pozwalają na uzyskanie rozmaitych efektów oświetleniowych – od precyzyjnego światła skierowanego na blat po rozproszone światło w całej strefie jadalni. Panele filcowe w kolorze popielatym lub grafitowym pozytywnie wpływają na akustykę, a przy tym dodają charakteru i przyciągają uwagę.  
 
Kawiarnie i restauracje  
Po oprawy AQfelt warto sięgnąć przy oświetlaniu restauracji, kawiarni, holi wejściowych i podobnych przestrzeni. W takich miejscach istotne jest zastosowanie ciekawej formy oświetlenia, co nadaje charakteru całemu wnętrzu. Natomiast podobnie jak przy oświetleniu do przestrzeni biurowych najważniejsza jest jakość światła i odpowiedni do przeznaczenia sposób świecenia. 

 

SERIA AQFELT AQFORM

Dźwięk, pogłos, akustyka pomieszczenia

Dźwięk powstaje w wyniku drgań cząsteczek w ośrodku, takim jak powietrze, woda lub ciało stałe. Jego najniższą, słyszalną dla człowieka wartość, określa się jako próg słyszenia. Najwyższy poziom ciśnienia akustycznego, jaki może znieść człowiek nazywany jest progiem bólu. Do określenia ciśnienia akustycznego używana jest skala logarytmiczna wyrażana w decybelach (dB). Jej wartości zostały tak wyznaczone, by próg słyszalności wynosił 0dB. Próg bólu to 130dB. 
Pogłos 
Pogłos to zjawisko akustyczne polegające na odbiciu i rozproszeniu dźwięku w pomieszczeniu lub środowisku. Jest to rezultat wielokrotnych odbić dźwięku od różnych powierzchni, takich jak ściany, podłogi, sufit czy meble. Z pogłosem mamy do czynienia we wnętrzu, gdy po ustaniu emisji pierwotnego źródła dźwięku, na skutek wielokrotnych odbić fal dźwiękowych od powierzchni wciąż słychać w nim dźwięk. W pustym pomieszczeniu o ograniczonej ilości mebli, lamp lub tkanin jest długi czas pogłosu. 
Dźwięk we wnętrzu 
Gdy fala dźwiękowa uderza w powierzchnię, pewna część jej energii ulega odbiciu, a reszta przenika przez materiał tej powierzchni (jest pochłaniana lub przepuszczana). W typowym wnętrzu dźwięk odbija się dziesiątki razy, aż wreszcie natrafi na materiał dźwiękochłonny w tym przypadku na lampy z serii AQfelt. 
Współczynnik pochłaniania dźwięku 
Różne materiały w różnym stopniu odbijają lub pochłaniają dźwięk. Określa to współczynnik pochłaniania dźwięku, α, (alfa). Może mieć on wartość od 0 (całkowite odbicie) do 1,00 (całkowite pochłanianie). Materiały dźwiękochłonne skracają czas pogłosu i redukują hałas pogłosowy. Takim materiałem jest filc poliestrowy, z którego wykonane są panele opraw z rodziny AQfelt.      
Komfort akustyczny   
Komfort akustyczny odnosi się do odczucia przyjemności lub braku dyskomfortu związanego z warunkami akustycznymi w danym środowisku. Jest to subiektywne doznanie, które zależy od indywidualnych preferencji i percepcji dźwięku przez ludzi. Jeżeli warunki akustyczne we wnętrzu odbiegają od naszych oczekiwań, odbiór audytywny pomieszczenia negatywnie wpływa również na jego odbiór wizualny. Komfort akustyczny to jedna z najbardziej pożądanych cech każdego wnętrza. Niewłaściwa akustyka utrudnia komunikację, negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, wydajność i zdrowie. Istotny wpływ na poziom hałasu w pomieszczeniu ma też jego wyposażenie. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań pozwala skrócić czas pogłosu, polepszyć zrozumienie mowy oraz ograniczyć hałas pogłosowy we wnętrzu, a co za tym idzie zapewnić poczucie intymności i spokoju. Odpowiednia akustyka jest istotnym czynnikiem zwłaszcza przy projektowaniu przestrzeni typu open space. 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 4 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-04
Polecam
2024-04-01
super obsługa serdecznie polecam
pixel