Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
DO 20% RABATU W KOSZYKU NA WYBRANE MARKI

AQfelt

( ilość produktów: 4 )

Oprawy z rodziny AQfelt to połączenie przyciągającej wzrok, ciekawej formy z podwójną funkcjonalnością. Lampy z tej serii gwarantują światło o bardzo dobrej jakości, ale jednocześnie pozwalają poprawić warunki akustyczne we wnętrzu. Powodują skrócenie się czasu pogłosu, który jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort akustyczny we wnętrzu.
Dzięki zastosowaniu tych opraw we wnętrzu zmniejsza się hałas pogłosowy w pomieszczeniu. Poprawnie wykorzystane oprawy z rodziny AQfelt sprawią, że poprawi się przejrzystość dźwięku i zrozumiałość mowy.

Poprawa komfortu akustycznego i wizualnego

Oprawy z kolekcji AQfelt to propozycja opraw, które dają komfort wizualny oraz akustyczny we wnętrzu. 
Występują one w kilku wersjach.

  • w wersji RAFTER lampy zapewniają odpowiednią ilość światła na blacie roboczym, chroniąc wzrok użytkownika przed nieprzyjemnym olśnieniem
  • wariant OVALL BALL gwarantuje miękko rozproszone światło ogólne

Dzięki zastosowanemu dźwiękochłonnemu filcowi, oprawy z rodziny AQfelt skracają czas pogłosu, polepszają zrozumienie mowy oraz ograniczają hałas pogłosowy we wnętrzu. Lampy AQfelt znajdują zastosowanie przede wszystkim w dużych pomieszczeniach oraz biurach typu open space, w których przebywa wiele osób na jednej przestrzeni. Dzięki temu duże i nowoczesne przestrzenie biurowe stają się bardziej przyjazne pracownikom.

Propozycja nie tylko do biur

AQfelt, to propozycja oświetlenia idealnie wpisująca się w trendy nowoczesnych wnętrz. Doskonale sprawdzi się nie tylko w przestrzeniach biurowych, ale również wszędzie tam, gdzie liczą się dobra jakość światła, niebanalne wzornictwo oraz odpowiednie warunki akustyczne. Lampy z tej kolekcji z powodzeniem znajdą zastosowanie również w hotelach, restauracjach czy przestronnych salonach. Poprzez swoją oryginalną formę stają się znakiem rozpoznawczym aranżacji, dodając jej przy tym wyjątkowego charakteru. Podobnie jak w przypadku wnętrz biurowych poprzez swoje parametry techniczne i dźwiękochłonny materiał, zapewnią komfort wizualny i akustyczny we wnętrzu.

Wnętrza prywatne  
Seria AQfelt jest wręcz stworzona, by oświetlać przestrzeń nad stołem. Poszczególne modele opraw pozwalają na uzyskanie rozmaitych efektów oświetleniowych – od precyzyjnego światła skierowanego na blat po rozproszone światło w całej strefie jadalni. Panele filcowe w kolorze popielatym lub grafitowym pozytywnie wpływają na akustykę, a przy tym dodają charakteru i przyciągają uwagę.  
 
Kawiarnie i restauracje  
Po oprawy AQfelt warto sięgnąć przy oświetlaniu restauracji, kawiarni, holi wejściowych i podobnych przestrzeni. W takich miejscach istotne jest zastosowanie ciekawej formy oświetlenia, co nadaje charakteru całemu wnętrzu. Natomiast podobnie jak przy oświetleniu do przestrzeni biurowych najważniejsza jest jakość światła i odpowiedni do przeznaczenia sposób świecenia. 

Dźwięk i akustyka pomieszczenia

Dźwięk powstaje w wyniku drgań cząsteczek w powietrzu, wodzie lub ciele stałym. Jego najniższą, słyszalną dla człowieka wartość, określa się jako próg słyszenia. Najwyższy poziom ciśnienia akustycznego, jaki może znieść człowiek nazywany jest progiem bólu. Do określenia ciśnienia akustycznego używana jest skala logarytmiczna wyrażana w decybelach (dB). Jej wartości zostały tak wyznaczone, by próg słyszalności wynosił 0dB. Próg bólu to 130dB. 
Dźwięk we wnętrzu 
Gdy fala dźwiękowa zderza się z powierzchnią, określona część jej energii ulega odbiciu, pozostała część przenika przez materiał tej powierzchni (jest pochłaniana lub przepuszczana). 
Komfort akustyczny   
Komfort akustyczny opisuje uczucie przyjemności lub brak dyskomfortu związanego z warunkami akustycznymi w określonym środowisku.  
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 16 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-11
Polecam! Lampa piękna. Bardzo dobry kontakt.
2024-04-01
super obsługa serdecznie polecam
pixel