Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
DO 20% RABATU W KOSZYKU NA WYBRANE MARKI

MODERN BALL

( ilość produktów: 19 )

Kolekcja MODERN BALL

 

Kolekcja Modern Ball powstała we współpracy z Czeskim duetem ze studia DACHEM: Michaelą Tomiškovą i Jakubem Janďoureka, którzy również współtworzyli wcześniejszą kolekcję Modern Glass. 

W przypadku nowej kolekcji inspiracją do stworzenia serii było szkło, czyli materiał, który jest jednym z najbardziej tradycyjnych w przemyśle oświetleniowym. Już na początku drogi rozwoju oświetlenia sztucznego, to właśnie szkło służyło do przysłonięcia płomienia świecy. Kolejny pomysł zastosowania kształtu kuli wynikł z tego, że jest on jednym z najbardziej ponadczasowych kształtów. Połączenie tych dwóch archetypów z nowoczesną technologią LED zdaniem projektantów ma ogromny potencjał. 

Celem, który przyświecał przy tworzeniu serii było stworzenie oświetlenia architektonicznego, które będzie równoważyło piękno formy z funkcjonalnością. Powstałe oprawy cechują się wysoką efektywnością a także komfortem wizualnym. 

MODERN BALL to kolekcja, która łączy ręcznie produkowane szkło z opracowywanym maszynowo aluminium. Szkło wymaga pewnych tolerancji właśnie ze względu na proces produkcji, który nigdy nie jest idealnie taki sam. Aluminium z kolei potrzebuje niemalże chirurgicznej precyzji. Po 1,5 rocznych próbach udało się wszystko zgrać i połączyć w jedną całość. 

Innowacją dla tego produktu stał się sposób montażu klosza poprzez specjalne wkrętki do szkła przyklejane do klosza. Elementy są estetycznie schowane i proste do montażu. 

lampy modern ball   lampy modern ball light4u

„Kiedy zaczynamy pracę nad nowym projektem, jest to początek długiego, gruntownego procesu projektowania w celu znalezienia najlepszego rozwiązania. Polega on na badaniu, szkicowaniu, myśleniu, ciągłych dyskusjach, modelowaniu, prototypowaniu i dopiero po tych wszystkich krokach jesteśmy w stanie zrealizować ostateczną wersję. Zwłaszcza w przypadku połączenia współczesnej technologii i tradycyjnego rzemiosła. Naszym celem jest przejście przez ten proces, aby znaleźć różne mocne strony tych dwóch elementów i sprawić, że będą się one wzajemnie uzupełniać” – tak opisali swoje podejście do projektowania projektanci DECHEM w wywiadzie dla DesignBiznes.

Rodzina opraw MODERN BALL miała odpowiedzieć na bardzo konkretną potrzebę – oświetlenie, które łączy funkcję ozdobną z maksymalnym komfortem wizualnym. Dlatego projektując MODERN BALL, projektanci postawili na komfort użytkownika wnętrza – to był „must have” tego projektu. Dzięki wielu testom udało się stworzyć klosz, którego kształt niemalże w 100% odpowiada „bańce” światła emitowanej przez źródło światła. To gwarantuje maksymalnie równomierne rozświetlenie klosza, dzięki czemu pojedynczy moduł BALL emituje blisko 1000 lumenów przy CRI>90, ale robi to w tak delikatny sposób, że z powodzeniem można go zastosować nie tylko jako oświetlenie ogólne, ale też jako nastrojowe oświetlenie boczne. Mleczne szkło miękko rozprasza światło, które jest bardzo komfortowe dla wzroku. 

 

Finalnie MODERN BALL to aż trzy rodzaje opraw: zwieszana, kinkiet oraz natynkowa. Kompozycje symetrycznie ułożonych kul łączą funkcję ozdobną z wysoką efektywnością i komfortem wizualnym. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 16 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-11
Polecam! Lampa piękna. Bardzo dobry kontakt.
2024-03-28
Szybko wyrozumiałe dziękuję
pixel